Serdivan Tarihi

Belediye Meclisi

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

24 Nisan 1980 Sakarya doğumlu Rıdvan Elturan ilköğrenimini Zübeyde Hanım İlkokulunda , orta öğrenim ve lise eğitiminin bir bölümünü Sakarya Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okudu , Atatürk Lisesi'nde tamamladı. Yüksek öğrenimini Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nde gören Rıdvan Elturan ticaretle uğraşmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

13 Haziran 1987 yılında Serdivan doğumlu. İlk, Orta ve liseyi Mithatpaşa okumuştur. Askerlik görevini Diyarbakır'da yapmıştır. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

...

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

...

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

...

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

...

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

...

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

...

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

...

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

04 Nisan 1967 Sakarya doğumlu Adem Kümbet ilkokulu Esenler , orta okulu ise Atatürk Ortaokulu'nda tamamladı. Lise öğrenimini 1.End. Meslek Lisesi'nde bitiren Adem Kümbet yüksek öğrenimini Sakarya M.Y.O. End. Elektronik Bölümü'nde bitirdi. 1989 yılında Türk Telekom'da iş hayatına başlayan Adem Kümbet halen çalışmaya Türk Telekom'da devam etmektedir. 15 yıldır Sendikacılıkla uğraşan Adem Kümbet Serdivan Belde Başkan Yardımcılığı ve İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinide üstlenmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

19 Ekim 1958 Erzurum doğumlu Haluk Uğur Dağıstanlı ilk, orta ve lise öğrenimi Erzurum'da tamamladı. Sakarya Üni. M.Y.O. Makine Bölümü'nü bitiren Haluk Uğur Dağıstanlı, 1986 yılında Uğur İnşaat şirketini kurmuştur halen şirketin yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. Birçok sosyal toplum kuruluşunda başkanlık yapan Haluk Uğur Dağıstanlı evli ve iki çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

2 Eylül 1966 doğumlu olan Hüseyin Bayraktar lise öğrenimini Adapazarı Ticaret Lisesi'nde tamamlamıştır. 12 yıl bir şirketin yönetciliğini yaptıktan sonra 2004 yılından bu yana kendi işyerinde faaliyete devam etmektedir. Siyasete 2002 yılında köy temsilciliği ile atılan Hüseyin Bayraktar belde yönetim kurulu üyeliği ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde de yer almıştır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

30 Eylül 1987 Sakarya doğumlu olan Serhat Yavuz Girti , üniversite öğrenimine Kamu Yönetimi öğrencisi olarak hala devam etmektedir. Sakarya'da kendine ait bir işletmede çalışmalarına devam etmektedir.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

15 Mart 1969 Ağrı Eleşkirt doğumlu olan Mehmet Kocabay ilk öğrenimini Ağrı Söğütlü İlkokulu'nda tamamladı. 1981 yılından beri Sakarya Serdivan'da ikamet eden Mehmet Kocabay Hakkari Beytuşebap'ta askerlik görevini yaparken gazi ünvanı aldı. 2009 da Tank Palet Fabrikası'ndan emekli olan Mehmet Kocabay kendi işyerinde çalışmaya devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1965 yılında Adapazarında doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Mithatpaşada okudu. 1983 yılında Ticaret Lisesinden mezun oldu Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Sakaryada s.m.m.m olarak görev yapmakta, 2 dönemdir Serdivan Belediyesi Meclis Üyeliği yapmaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

08.04.1981 Sakarya Serdivan doğumlu olan Soner YILDIZ ilk, orta ve lise öğrenimini Sakaryada tamamlamıştır. Sakarya Üniversitesi turizm ve otelcilik mezunudur. Akaryakıt ve Lpg İstasyon İşletmeciliği yapmaktadır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

28 Aralık 1979 Sakarya doğumlu olan Burhan Tan 2001 yılında Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Üç yıl İngiltere'de yaşayıp dil eğitimi görmüştür. Yine yüksek lisansını İngiltere'de Univesity of Surrey Yapı Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. İnşaat malzemeleri ve müteahhitlik alanında faaliyet gösteren bir firmada kendi işini sürdürmekte olan Burhan Tan evli ve bir çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

14 Ağustos 1958 Karakamış doğumlu Ahmet Çalışkan 1976 - 1980 yılları arasında özel bir şirkette argon kaynakçısı olarak çalışmıştır. 1981 yılında Kromel Makina firmasını kuran Ahmet Çalışkan iş hayatına firmasında devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

12 Mayıs 1955 Sakarya Serdivan doğumlu olan Selvet Karaoğlu ilk öğrenimini Kemalpaşa Mahallesi Merkez İlkokulunda tamamladı. Orta öğrenimini 1971 yılında çıraklık okulundan mezun olarak tamamlayan Selvet Karaoğlu 3 dönem Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır ve hala Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Emekli ve üç çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1956 yılında Adapazarında doğdu. İlkokulu Şeker İlkokulunda okudu. İş hayatına Adapazarı Merkez Belediyesinde başladı. 1996 yılında emekli oldu. 1997 yılında Arabacıalanı Mahalle Muhtarlığına seçildi. 10 yıl muhtarlık yaptı. 2 dönemdir Serdivan Belediyesi Meclis Üyeliği yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

20 Kasım 1963 yılında Muş Malazgirt doğumlu olan Köksal Saltık 1994 yılında kurmuş oldukları Saltıkoğulları Müt. San. şirketinde yöneti kurulu başkanlığı yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

14 Ekim 1957 Giresun doğumlu olan Dursun Ceylan ilköğrenimini Beşköprü İlkokulu'nda orta ve lise öğrenimini ise Sakarya İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Beş yıl Almanya'da yaşayan Dursun Ceylan kendi kurmuş oldukları Paletsan Orman Ürünleri şirketinde çalışmalarına devam etmektedir.Evli ve üç çocuk babasıdır.

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

1970 yılında Sakarya Akyazı doğumlu Hasan Güzel ilköğrenimini Hakkı Demir İlkokulu'nda orta öğretimini ise Zübeyde Hanım Ortaokulu'nda tamamladı. 1990 yılında askerlik görevini Kırıkkale'de yaptı. Besicilik yapan Hasan güze evli ve beş çocuk babasıdır.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

...

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

02 Ekim 1984 yılında Sakarya doğumlu Ahmet Ziya Akar ilköğrenimini Mustafa Kemal Paşa İlkokulu'nda lise eğitimini ise Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Ahmet Ziya Akar 2007 - 2009 yılları arasında avukatlık stajını ve askerliğini tamamladı. Halen Sakarya Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık görevini icra etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

03 Ekim 1980 Sakarya doğumlu olan Ercüment Berber ilköğrenimini Serdivan İlkokulu , orta öğrenimini Merkez Ortaokulu , liseyi ise Mithatpaşa Lisesi'nde tamamlamıştır. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olan Ercüment Berber askerliğini Afyon Hava Meydan Komutanlığı'nda yedek subay olarak yapmıştır. 2003 ten bu yana yapı denetim sektöründe çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

27 Aralık 1961 Sinop Boyabat doğumlu Yusuf Sedat Bıçakçı ilk , orta ve lise öğrenimini Adapazarı'nda tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 1980 yılında ticaret hayatına atılmıştır ve halen devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

25 Nisan 1966 Sakarya Serdivan doğumlu Yıldıray Başlı ilköğrenimini Kemalpaşa Mah. Merkez İlkokulu'nda, orta öğrenimini Serdivan Ortaokulu'nda tamamladı. Liseyi Serdivan Lisesi'nde bitiren Yıldıray Başlı üniversite eğitimini İ.T.Ü Sakarya Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nde tamamlamıştır. 1990 yılında askerliğini Edirne'de yedek subay olarak yapmış olan Yıldıray Başlı serbest inşaat mühendisi olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

08 Ocak 1965 Sakarya doğumlu Lütfi Alibasiç ilk ve orta öğrenimini Serdivan'da liseyi Atatürk Lisesi'nde tamamlamıştır. Askerliğini 1987 - 89 yılları arası Eğirdir'de Dağ Komandosu olarak yapmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

01 Temmuz 1955 doğumlu Emrullah Kahya lise eğitimini Endüstri Meslek Lisesi'nde tamamlamıştır. Küçük yaşlardan itibaren sporla uğraşan Emrullah Kahya Serdivanspor, Donatımspor ve Demirsporda uzun yıllar oynadıktan sonra Demirspor Teknikdirektörlüğünü üstlenmiştir. TÜVASAŞ'tan 2012 de emekli olan Emrullah Kahya evli ve iki cocuk babasıdır.

BAĞIMSIZ

25 Eylül 1960 Sakarya Serdivan doğumlu İsmail Yanova ilk öğretimini Mithatpaşa İlkokulu'nda tamamlamıştır. 1981 yılında Sarıkamışta askerlik görevini yerine getiren İsmail Yanova emeli , evli ve iki çocuk babasıdır.

BAĞIMSIZ

17 Ocak 1971 Sakarya doğumlu Abdullah Durak ilk öğrenimini Hakkı Demir İlkokulu, orta öğrenimini ise Dr. Nuri Bayar Ortaokulu'nda tamamladı. Güven Kazan San. şirketinde müdürlük görevini üstlenen Abdullah Durak evli ve iki çocuk babasıdır.

Daha fazla okumak için tıklayınız