Haberler

YGS’den Önce Tarih’i Hafızalarına Yazacaklar

Serdivan Belediyesi yoğun talep üzerine YGS(Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı)’ye girecek öğrencilere görsel hafıza teknikleri ile destek olmaya devam ediyor. Üniversite adayları iki gün sürecek olan eğitimle Tarih bilgilerini hafızalarına depolayacak.

Çıkabilecek Sorularla YGS Mantığı Kavranacak

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, sınava girecek adayların uzman eğitimciler nezaretinde Tarih konularını baştan sona tazeleyerek pekiştirecekleri belirtilirken simülatif metotlarla sınavlarda çıkmış ve çıkabilecek örnek sorular üzerinden YGS mantığını da kavramalarına yardımcı olunacağı bildirildi.

Eğitimler 25-26 Şubat’ta Ücretsiz

25-26 Şubat (Cumartesi ve Pazar) günleri 09.00-17.00 saatleri arasında Sakarya Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan ücretsiz görsel hafıza teknikleri eğitimine, YGS’ye girecek tüm adayların katılabileceği belirtildi.

Eğitim seminerine katılmak isteyen adaylar için kayıt yaptırma şartı aranmadığı ifade edilirken, program hakkında ayrıntılı bilgiyi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 444 54 50 - 1603 numaralı telefonundan edinebilecekleri bildirildi.

Ayrıca eğitim programına katılacak öğrencilere, seminerde öğrendikleri metotları sonradan tekrar uygulayabilmeleri için eğitim CD'si hediye edilecek.

 

 0  1 Google +0