Haberler

YGS Öncesi Son Tekrarı Görsel Hafıza Teknikleri İle Yaptılar

Serdivan Belediyesi  YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı)’ ye girecek öğrencilere görsel hafıza teknikleri ile destek oldu.

12. Sınıf öğrencileri iki gün boyunca Belediye’nin Konferans Salonu’ndaki eğitimlerde kağıt ve kalem kullanmadan bilgileri hafızalarına aldı. Günümüzde her sektörden daha fazla kurumun tercih etmeye başladığı görsel hafıza teknikleri ile verilen eğitimde öğrenciler, sınava sayılı günler kala coğrafya bilgilerini tazeledi.

İKSİR Eğitim Kurumları’nın uzman kadrosu nezaretinde Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’ndaki eğitime farklı okullardan çok sayıda öğrenci katıldı.

50’şer dakikalık bölümlerde 6 saat süren eğitim boyunca öğrenciler, coğrafyaya dair her şeyi akılda kalıcı görsel sembollerle öğrenme fırsatı buldu. Sınavlarda çıkmış ve çıkabilecek sorularla da pekiştirilen eğitim sonunda yükseköğrenim adaylarının YGS mantığını kavraması sağlandı.

Kağıt ve kalem kullanmadan aldıkları eğitimin kendileri için son derece faydalı olduğunu dile getiren öğrenciler, öğrendikleri bilgilerle YGS öncesi yaşadıkları stresin bir nebze de olsa azaldığını ve özgüvenlerinin tazelendiğini belirttiler.

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, YGS’ye girecek öğrencilere yönelik görsel hafıza teknikleri ile verilen eğitimin, YGS’nin bir sonraki aşaması olan LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) için de planlandığı belirtilirken; ayrıca 13 Mart Pazar günü YGS’ye girecek tüm öğrencilere bir kez daha başarı dileğinde bulunuldu.

 0  1 Google +0