Haberler

Vatandaş Sordu Başkan Alemdar Cevapladı

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Medyabar ve Radyo 264'ün canlı yayınında gazeteci Raif Ugan, Yeni Sakarya Gazetesi Haber Koordinatörü Engin Arapoğlu ve Adapazarı Akşamhaberleri Gazetesi Genel Yayın Müdürü Nurettin Eryılmaz’ın yanı sıra vatandaşlardan gelen sorulara da cevap verdi.


 

Belediye başkanlığı döneminde yapılan çalışmaların kısa bir değerlendirmesini yapan Başkan Alemdar, hayata geçirilecek projeleri de canlı yayında paylaştı.

Her Mahallemize Meydan

Mahalle Meydanı çalışmalarının olanca hızıyla devam ettiğini belirten Alemdar, “Bir taraftan yolları açıp insanların hizmetini kolaylaştırmaya çalışırken, bir taraftan da buluşma noktaları oluşturmaya çalıştık. Her mahallemizde mahalle meydanları yapmaya başladık.”dedi.

Hemşerilerimizle her zaman bir aradayız

Yusuf Alemdar her zaman Serdivanlı vatandaşlarla bir arada olduğunu ifade ederek; “Halkımızla bütünleştik ve bu bütünleşmeyi devam ettiriyoruz. İlçemin dışına çıkmamaya çalışıyorum. Mesai saatimde, mesai dışında, kendi ilçemde kendi hemşerilerimle birlikte geçirmeye çalışıyorum. Gündüz gezdiğim sokaklardan akşam oturduğum mekanlara kadar tamamında herkesin gözünün önünde, onlarla birlikte her masanın önünde oturabilecek bir anlayışı sürdürmeye çalışıyorum” diye konuştu.

Projelerimizin %50’si Tamamlandı

Söz verilen projelerin yaklaşık %50’sinin tamamlandığını ifade eden Yusuf Alemdar, “Bir kısmı yapısal olarak tamamlandı bir kısmı proje anlamında tamamlandı. Bir kısmının şu anda ihaleleri devam ediyor. 5 yıllık süre içerisinde nasip olursa bütün projelerimizi bitirmeyi hedefliyoruz. Biliyorsunuz daha önceki 5 yılda 3 yıl içerisinde tüm verdiğimiz sözleri yerine getirmiş bir belediye olarak yine projelerimizin tamamını bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bir Yıl İçerisinde Serdivan Bambaşka Bir Yerde Olacak

54. Cadde ile ilgili çalışmaların yakın zamanda kamuoyuyla paylaşılacağını dile getiren Başkan Alemdar, “1-1,5 yıl içerisinde bizim bile tanıyamayacağız bir Serdivanla karşı karşıya kalacağız. Planlama çalışmalarımızın çoğunu tamamladık. Artık uygulama safhasına geldik. Önümüzdeki aydan itibaren bunların bir kısım ihaleleri sizlerin huzurunda gerçekleşmiş olacak. 54. cadde ile ilgili süreç devam ediyor. Nasip olursa çok kısa sürede bunla ilgili de bir çalışmamız olacak” dedi.

Eski Belediye Binası İçin Konuştu.

Eski Belediye Binası ile ilgili de konuşan Alemdar, “Bu alan ile ilgili hastane, otel olacakmış gibi bir çok spekülasyon oldu. Biz oranın projesini yaptık. Orada bir meydan yapacağız. İçerisinde restoran ve kafeteryaların da bulunduğu, herkesin nefes alabileceği bir toplanma merkezi olacak” dedi.

Çocuklarımıza Beton Yığınlarını Bırakacak Kadar Aciz Olmamalıyız

Tarım arazileri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Yusuf Alemdar, “1.ve 2 sınıf tarım arazilerinin imara açılmasını doğru bulmuyorum. Eğer biz kendi topraklarımızı kendimiz korumazsak, kendi ülkemizin geleceğini kendimiz planlamazsak kimse bizim çocuklarımızın geleceğini garanti altına almaz. Biz bugün tarım arazilerini yok ederek 20 yıl sonra çocuklarımıza beton yığınlarını bırakacak kadar aciz olmamalıyız. Biz geleceğimizi betonlaştırmak mı istiyoruz yoksa yeşili tarımı ve geleceğimizi bir bütünlük içerisinde korumak mı istiyoruz?” dedi.

Yaklaşık iki saat süren canlı yayın boyunca Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Kırantepe’den, doğalgaza, apartlardan, imar çalışmalarına ve geleceğe dair planlarına kadar her soruya cevap verdi.

 0  1 Google +0