Haberler

Takdire Mazhar Olmuş Bir Lider

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 78. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 78. yıl dönümünde bir kez daha minnet ve şükranla andığını belirten Başkan Alemdar, istiklal mücadelesine önderlik eden, askeri dehası ile bu destansı mücadeleyi zaferle taçlandıran Atatürk'ün, bu sayede aziz milletin ve bütün dünyanın takdirine mazhar olmuş bir lider olduğunu ifade etti.

Başkan Alemdar, mesajında şu ifadelere yer verdi:


''Aziz milletimiz, Atatürk'ün temellerini attığı Cumhuriyetimizi, yine onun idealleri doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için yoğun gayretler göstermiştir.


 

Milletimiz Birlik ve Beraberliğinden Asla Taviz Vermedi


“Atatürk'ün en büyük mirasım dediği Cumhuriyetimiz, 93 yıl boyunca yaşanan tüm badirelere rağmen dimdik ayaktadır ve emin eller yönetiminde aydınlık bir geleceğe doğru özgüvenle ilerlemektedir.


 

Gücünü yalnızca ve yalnızca cumhurdan, millet iradesinden alan Türkiye Cumhuriyeti, 15 Temmuz akşamında çetin bir sınavdan geçerken, aziz milletimiz canı pahasına birlik ve beraberliğinden asla taviz vermemiştir.


 

Bu düşüncelerle vefatının 78. yıl dönümünde istiklal mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla yad ediyorum.''

 

 0  1 Google +0