Haberler

SERT RÜZGARDA HÜNERLERİNİ SERGİLEDİLER

Bu yıl 10. cusu düzenlenen Uluslararası Serdivan-Kırantepe Yamaç Paraşütü Uçuşları’nda pilotlar sert rüzgara rağmen hünerlerini sergiledi.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın Cuma günkü açılış töreninde yaşanan terör olaylarından dolayı bu yıl sadece sportif amaçlı düzenleneceğini ifade ettiği Uluslararası Serdivan-Kırantepe Yamaç Paraşütü Uçuşları’nın ilk gününde pilotlar hem birbirleri ile hem de sert esen rüzgara karşı yarıştılar.

Sakaryalıların yanı sıraçevre illerden de gelen vatandaşlar yamaç paraşütçülerinin heyecanına ortak oldu.

Salı gününe kadar devam edecek uçuşların bugünkü ayağında paraşütçüler Kırantepe’dekipistten havalanarak yamacın aşağısındaki hedefe indi. Belirlenen hedefin merkez noktasına en yakın iniş için yarışan pilotlar yaptıkları akrobatik hareketlerle de yarışmaya renk kattı.

Bu yıl dünyanın farklı ülkelerinden 60 paraşütçüyü ağırlayan Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Uçuşları’na gönüllü pilotlar da katıldı. Pilotlar puanlı uçuşlarda dereceye girmek için birbirleriyle yarıştı.Sertrüzgardan dolayı pilotların herhangi bir kazaya uğramaması için hava durumu anlık kontrol edilerek uçuşlara zaman zaman ara verildi.

İran-Romanya-Bulgaristan-İngiltere-İrlanda-Galler-Amerika Birleşik Devletleri-Kanada- İtalya- İspanya-Almanya-Estonya-Bulgaristan-Romanya-Gürcistan-Kosava-Tunus-Çek Cumhuriyeti ve Macaristan’dan gelen paraşütçüler Salı gününe kadar Serdivan semalarında uçmaya devam edecek.

Minik Misafirler İçin…

Kırantepe’ye aileleri ile birlikte gelen minikler ise biryandan uçuşları takip ederken diğer yandan kendileri için hazırlanan şişme oyun guruplarında keyifli dakikalar geçirdi.İlk gün açılış törenine gelen ve organizasyon görevlilerine isimlerini yazdıran vatandaşlar ise hava şartlarına bağlı olarak profesyonel pilotlarla birlikte tandemuçuşu yaptılar, Sakarya’nın güzelliklerini yerden metrelerce yükseğe çıkarak gökyüzünden izlediler.

Etkinlik Alanına Ulaşımı Ücretsiz Servislerle Sağlayabilirsiniz

Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, vatandaşlarınSerdivan Belediyesi Eski Hizmet Binası önünden her gün akşam 18:00’a kadar saat başlarında kalkacak ücretsiz servislerle gökyüzündeki heyecana ortak olabilecekleribelirtildi.

 0  1 Google +0