Haberler

SERDİVAN’IN KÖYLERİ YENİLENİYOR

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, köylere yönelik sürdürülen asfalt çalışmalarını değerlendirerek; “Bizim için Serdivan’ın her noktası merkez konumunda. Ana arter ve uç mahalle ayrımı yapmadan ilçemizin her noktasına en güzel hizmetleri götürmenin gayretindeyiz” diye konuştu.

Serdivan Belediyesi’nin, mahalle statüsüne kavuşan köylere yönelik kapsamlı asfalt çalışmalarında yeni durağı Çubuklu Mahallesi oldu.

Beşevler’den başladıkları asfalt çalışması kapsamında köy yollarının yenilendiğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Şimdi tüm ekiplerimizle birlikte Çubuklu Mahallemizin yollarındayız. Beşevler, Kızılcıklı, Meşeli, Dağyoncalı, Uzunköy ve Yukarıdereköy Mahallelerimizin ardından Çubuklu Mahallemizin de sokaklarını karayolları standartlarına getiriyoruz” dedi.

2014 yerel seçimlerinin ardından mahalle statüsüne kavuşan köylere yönelik yatırımların yolla sınırlı olmadığını belirten Yusuf Alemdar, Çubuklu Mahallesi’ndeki çalışmaları muhtar ve mahalle sakinleri ile birlikte inceledi.

Alemdar, “Şu ana kadar 42 bin ton asfaltla köylerimizin cadde ve sokaklarını yeniledik. Mahalle statüsüne kavuşan köylerimizin hepsinde aynı şekilde çalışma yapılacak. Bizim için Serdivan’ın her köşesi ayrı bir öneme ve güzelliğe sahip. Asfaltla güzelleşen ve modernize edilen yollarının yanı sıra “Her mahalleye yeni park” projemiz kapsamında tüm mahallelerimizde fitness aletleri, çocuk oyun gurupları ve dinlenme alanları ile tasarlanan parklarımızı da hayata geçiriyoruz. İnşallah daha güzel hizmetleri ilçemizin her noktasına kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. 

 0  1 Google +0