Haberler

Serdivan'da Yaşayan Harita İçin Çalışmalar Son Hız Devam Ediyor

Serdivan Belediyesi’nin SAÜ öğrencileri ile ortaklaşa düzenlediği ve “Sizinle, Sizin İçin” sloganıyla gerçekleştirdiği SEKOS Projesi (Serdivan Kentsel Otomasyon Sistemi) kapsamında güncellemeler devam ediyor.

 

24 mahallede; 1650 cadde ve sokaktaki tüm bina, sokak ve yol bilgilerinin toplanması, mevcut dataların güncellenmesi sonucunda oluşturulacak yaşayan Serdivan haritası ile hem tüm alt ve üst yapı bilgilerine en hızlı şekilde ulaşılacağı hem de belirlenen alan ile ilgili çalışmalarda lokasyona anında müdahale edilebileceği belirtildi.

 

SEKOS Projesi kapsamında, bugüne kadar Bahçelievler, Arabacıalanı, Otuzikievler ve İstiklal Mahallelerinde tüm sokak, bina ve yollar dahil 12.000 fotoğraf çekildi ve bu mahallelerdeki bilgiler güncellendi.

 

Vatandaşların Talepleri de Alınıyor

 

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; proje kapsamında ilçe sakinleri ile yapılan yüz yüze görüşmelerde taleplerin de alındığı ve bu taleplerin ilgili birimlere anlık olarak iletildiği bildirildi.

 

Tüm mahallelerdeki bilgilerin veri tabanına aktarılacağı proje kapsamında, kalan 20 mahalle için çalışmaların devam ettiği ve 1 ay içerisinde projenin tamamlanması ile birlikte “Yaşayan Bir Serdivan” haritası oluşturulacağı açıklandı. 

 0  1 Google +0