Haberler

Serdivan’a Yeni Bir Ticari Alan Daha Kazandırıldı

Temmuz ayı meclis toplantısında alınan kararla birlikte Serdivan yeni bir ticaret alanına daha kavuşuyor.


 

17 maddelik belediye meclis gündemine ilave olarak eklenen deklarasyonla İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen terör saldırısına karşı ortak bir kınama mesajı yayımlanırken gündeme dair maddeler de Başkan Yusuf Alemdar başkanlığında görüşülerek karara bağlandı.


 

Meclis gündeminde alınan önemli kararlar arasında yeni ticaret alanları da yer aldı. 


 

Komisyondan geldiği gibi oy birliği ile kabul edilen düzenlemeye göre, daha önce 

Serdivan Belediyesi’nin yaptığı planlama ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından koruma altına alınan Sakarya’nın en eski yapısı Jüstinyanus Köprüsü ve çevresindeki bölgenin sınırından itibaren D-100 karayoluna kadar ki 12 hektarlık bölge ticaret alanı ilan edildi.


 

Koruma altında bulunan tarihi miras Jüstinyanus Köprüsü ve etrafındaki bölge ise sit alanı olarak muhafaza edilmeye devam edecek.


 

Güçlü Ekonominin Temelini Oluşturacak Adımlar Atıyoruz


 

Yeni planlama ile Serdivan’da ticaretin yanı sıra sosyokültürel gelişimin ve refahın da artacağını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar “İlçemizde güçlü bir ekonominin temelini oluşturacak adımlar atmaya devam ediyoruz. Ekonomiyi güçlendirecek yatırımların yapılması ve yeni istihdam alanlarının sağlanması adına yapılan düzenleme Serdivanımıza hayırlı olsun" dedi.


 

Çark Deresi’ndeki Rekreasyonla İlçeye Yeni Yaşam Alanı Kazandırılacak


 

Serdivan’ın kültürel ve turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve vatandaşların kullanımına sunulması adına Sapanca Gölü’nden itibaren Jüstinyanus Köprüsü’ne kadar Çark Deresi boyunca rekreasyon çalışması yapılacağına da değinen Başkan Alemdar, "Serdivan’ın daha güzel bir görünüme kavuşması ve yeni yaşam alanlarının kazandırılması için hemşehrilerimizle birlikte hareket etmeye ve bu şehre birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

 

 0  1 Google +0