Haberler

Serdivan Mahalle Gönüllüleri Büyüyor

Serdivan Mahalle Gönüllüleri bu kez Arabacıalanı Mahallesi’nde ikamet eden Emine Görgülü, Yaşariye Tokcan ve Hasan Memiş’e misafir oldu.

Sakarya Üniversitesi Tarih, Sosyoloji ve Rekreasyon Bölümü öğrencilerinin de katıldığı ziyarette Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Arif Özsoy da yer aldı.

Mutluluk Fedakarlıkla Olur

Hasan Memiş ile 62 yıldır aynı yastığa baş koyduklarını ifade eden Kadriye Memiş, yarım asırdan fazla süren evliliklerinin sırrını saygı üzerine inşa edilen sevgiyle açıklayarak, “Ne kadar mutlu olmak istiyorsanız ne kadar fedakarlık yapabileceğinize bakmanız gerekir. Fedakarlık yoksa mutluluk da yok.” dedi.

Gencinden Yaşlısına Herkesi Kucaklama Hasletindeyiz

Kadim medeniyetimizde var olan sevgi ve hoşgörü kültürünü yeniden tazeleme, daha da güçlendirme gayreti içerisinde olduklarını belirten Alemdar, Serdivan Mahalle Gönüllüleri ile yaşlısından gencine herkesi kucaklama hasleti çerçevesinde hareket ettiklerini ifade etti.

Kardeşlik ve Hoşgörü İklimine Sahip Çıkıyoruz

Serdivan Mahalle Gönüllüleri oluşumunda, gönül yıkmanın değil, gönül kazanmanın ve gönül fethetmenin esas olduğunun belirten Başkan Alemdar, “Bize miras kalan insani hasletlerimizi ve kadim değerlerimizi nesilden nesile aktarabilirsek, hiç kuşkusuz, yarınlarımız çok daha güzel, çok daha güçlü olacaktır. Bugün, KYK İl Müdürümüz ve üniversite öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizle; bu topraklarda asırlardan beri var olan kardeşlik ve hoşgörü iklimine yeniden sahip çıkarak gençlerimiz aracılığıyla bu değerleri yarınlara ulaştırmış oluyoruz. Bu hareketin içerisinde yer alan ve bu oluşuma destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 0  1 Google +0