Haberler

Serdivan Fikir Sanat’tan 15 Temmuz’a Özel Belgesel

Serdivan Belediyesi Fikir ve Sanat Akademisi’nin yapımcılığını üstlendiği ve Sakarya Üniversitesi Öğr. Gör. Aybars Bora Kahyaoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı, 15 Temmuz darbe girişiminde Sakarya’da yazılan destanı konu alan “Cephe Sakarya: Darbeye Karşı Kol Kola “ adlı belgeselin galası 2 Eylül Cuma günü saat 20.30’da Serdivan Belediyesi Kongre Merkezi’nde yapılacak. 

"O tarihi gecede Sakarya'da neler oldu?" sorusundan hareketle ortaya çıkan belgeselde; Sakarya Valiliği’ndeki darbe girişimini bastıran kahramanların ve bu girişimde gazi olan vatandaşlarımızın neler yaşadıklarına dair anlatımlar, o geceye dair daha önce yayınlanmamış çarpıcı görüntülerle aktarılacak.

15 Temmuz Bir Kahramanlık Destanı!

Çanakkale ve İstiklal harbi ruhuyla tankların önüne yatan ve kurşunlara aldırış etmeden canını hiçe sayan isimsiz kahramanlara ithafen hazırlanan belgeselde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile Kent Meydanı’nda toplanan kalabalığın, şehir merkezine 20 km. uzaklıktaki Sakarya Valiliği'ne nasıl yönlendirildiği, cuntacı hainlerin sivil halkın üzerine acımasızca ateş açarak 14 vatandaşımızı nasıl yaraladıkları ve camilerden yankılanan ezan ve sela sesleriyle birlikte yapılan anonslardan sonra iyice artan kalabalığın, Valilik binasını kısa sürede darbecilerden nasıl kurtardığına dair görüntüler ve röportajlar yer alıyor.

Tüm Halkımız Galaya Davetli

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi Fikir Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada;  darbe girişiminde Ankara ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin her köşesinde olduğu gibi, üçüncü cephe olan Sakarya’da da milletin cuntacılara hak ettikleri cevabı korkusuzca verdiklerinin altı çizilerek; 2 Eylül Cuma günü saat 20.30'da Serdivan Belediyesi Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek "Cephe Sakarya: Darbeye Karşı Kol Kola" isimli belgeselin galasına tüm vatandaşların davetli olduğu bildirildi.

 0  1 Google +0