Haberler

Serdivan Fikir Sanat Akademisi’ne 1000 Başvuru...

Anadolu’nun akademisi unvanıyla ulusal çapta olduğu kadar uluslararası alanda da önemli çalışmalara imza atan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin güz dönemi yoğun ilgi gördü.

 

12 Günde Tam 1000 Başvuru

 

Yeni dönem kayıtlarını 1 Kasım itibari ile internet sayfasından online olarak alan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ne 12 günlük kayıt dönemi içinde yaklaşık 1000 kişi başvurdu.

 

Akademik Kültürel Çalışmalar, Sosyal Kültürel Çalışmalar, Edebiyat Çalışmaları, Yaratıcı Tasarım, Sinema ve Geleneksel Sanatlar Çalışmaları başlıklarında 6 farklı programda toplam 23 ayrı derse müracaat eden katılımcılar, akademik jüri tarafından 8 gün süren mülakatların ardından programlara yerleştirildi.

 

Konservatuvarın Temelleri Atılıyor

 

Türkiye’nin ünlü hocalarını altı hafta boyunca Serdivan’da ağırlayacak olan Fikir ve Sanat  Akademisi (SFSA) güz döneminde yeni bir programı da hayata geçiriyor.

“Müzik Akademisi” ile alanında kariyer yapmış ünlü isimler; Doğan Dikmen, Ferdi Koç, Haci Bekir Kurşunet ve Abdullah Uysal konservatuvar formatında verilecek eğitimlerle müziğe dair tüm incelikleri Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde öğrencileriyle paylaşacak.

6 haftalık eğitimin ardından Müzik Akademisi öğrencileri bilgilerini notalara dökerek verecekleri konserle eğitimlerini tamamlayacak.

 

Konu ile ilgili Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada, programlara gösterilen ilginin, kültür ve sanat adına yapılan çalışmalardan duyulan memnuniyeti de gösterdiği ifade edilirken, Akademi’nin yeni dönem açılışının 16 Kasım Pazartesi itibari ile İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü, Felsefe Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Çakmak’ın ‘Felsefe Meseleleri’ dersiyle yapılacağı belirtildi. 

 0  1 Google +0