Haberler

Serdivan Belediyesi’nden YGS’ye Girecek Öğrencilere Tam Destek

Serdivan Belediyesi YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı)’ye girecek öğrencilere görsel hafıza teknikleri yöntemi ile destek oluyor. 12. Sınıf öğrencileri Belediye Konferans Salonu’nda iki gün sürecek olan eğitimle sınava sayılı günler kala Coğrafya alan bilgilerini sıfırdan hafızalarına kaydedecek.

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada, 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan YGS (Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı) öncesi, 12. Sınıf öğrencilerinin Görsel Hafıza Teknikleri yöntemini kullanarak eğitim veren İKSİR Eğitim Kurumları’nın uzman kadrosu nezaretinde Coğrafya bilgilerini pekiştireceği, sonrasında ise LYS için de farklı derslere yönelik aynı çalışmanın yapılacağı belirtildi.

Hatırlamanın En Kolay Yolu

Açıklamada ayrıca yapılan bilimsel araştırmalarda öğrenmenin %80’inin görmeye dayalı olduğu ifade edilirken, iki günlük eğitimde, herhangi bir yardımcı materyal kullanmadan, sadece görsel objeler kullanılarak, Coğrafya ile ilgili alan bilgilerinin genç beyinlere kısa sürede ve kalıcı olarak aktarılmasının hedeflendiği belirtildi.

3-4 Mart (Perşembe ve Cuma) günleri 09.00-17.00 saatleri arasında Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan ücretsiz görsel hafıza teknikleri eğitimine, YGS’ye girecek tüm 12. Sınıf öğrencilerinin katılabileceği belirtildi.

 

 0  1 Google +0