Haberler

Serdivan Belediyesi’nde İmzalar Atıldı

Başkanlık makamında gerçekleşen imza törenine Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Yerelsen Genel Sekreteri Av. Mümtaz Uzun, Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, Belediye Başkan yardımcıları Fikret Bayhan ve Selvet Karaoğlu’nun yanı sıra sendika temsilcileri ve işçiler katıldı.

Belediye adına Yerelsen, işçiler adına ise Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan müzakereler sonucunda, süresi tamamlanan toplu iş sözleşmesi 2 yıllığına yenilendi.

73 İşçi İçin Sevindiren Haber

73 işçiyi kapsayan ve 1 Mart 2016’dan itibaren 2 yıl yürürlülük süresi olan toplu iş sözleşmesine göre; sendika üyesi belediye çalışanlarının yevmiyelerine 1. yıl 10 TL, 2. yıl 12 TL ücret zammı ilave edilirken; aile, çocuk, yemek, yakacak, taşıt, öğrenim gibi tüm sosyal alanlarda da %10 iyileştirme yapıldı.

Zam Farkları Ramazan Öncesi Hesaplara Yatırıldı

25 Mayıs 2016’da imzalanan ve 1 Mart 2016’dan itibaren yürürlüğe giren toplu iş sözleşmesi kapsamında, işçilerin geçmiş döneme ait maaş zammı farklarının Ramazan öncesinde hesaplarına yatırıldığı belirtildi.

Varılan anlaşma neticesinde memnuniyetlerini dile getiren belediye işçileri, uyum içerisinde sürdürülen görüşmelerden dolayı yetkililere ve sendika temsilcilerine teşekkür etti.

İmza töreninin ardından konuşan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Belediyemiz ve tüm işçilerimiz adına imzalanan sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum. Biz Serdivan Belediyesi olarak büyük bir aileyiz. Bu samimiyetle ve şevkle ilçemizi daha da güzelleştirmek için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 0  1 Google +0