Haberler

Osmanlı Gelenekleri Serdivan Ramazan Etkinliklerinde Yaşatılıyor

Ramazan adetlerimizin yeniden hayat bulduğu etkinliklerde, tasavvuf müziğinden ilahilere geleneksel gösterilerden çocuk oyunlarına kadar huzur ve birlik ayı olan Ramazan'ın tüm güzellikleri Serdivan’da vatandaşlarla buluşuyor.

Serdivan AVM yanındaki Serdivan Park’ta gerçekleştirilen etkinliklerde vatandaşlar tasavvuf müziği, ilahiler, Hacivat-Karagöz, gölge oyunu ve sihirbaz gösterileri ile Ramazan’ın coşkusunu doyasıya yaşıyorlar.

Konuklara Özel İkramlar

Geleneksel Ramazan Etkinlikleri kapsamında bir ay boyunca, her Cuma ve Pazar akşamı, Serdivan Belediyesi, etkinlik alanına gelen misafirlerinin ağızlarını ücretsiz olarak dağıtacağı Osmanlı Şerbeti, Osmanlı Macunu ve pamuk şeker ile tatlandıracak.

Birlik ve Beraberliğimizi Güçlendirelim

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek adına, iftar sonralarında ilçemizde gerçekleştirilen Ramazan Etkinliklerine tüm hemşehrilerimiz davetlidir. 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nın tüm güzelliklerini birlikte yaşamak için herkesi Serdivan Park’taki etkinliklerimize bekliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

 0  1 Google +0