Haberler

Onların Yüzü Gülsün, Dünya Güler…

Serdivan Belediyesi ve Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) bu yıl altıncısını düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri’nde minik yürekleri sevindirdi.

Serdivan Trafik Park’ta gerçekleşen kahvaltı programına; Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu ve İHH Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz’ın yanı sıra çok sayıda hayırsever katıldı.

Yetimlere 50 Bisiklet

Minik misafirleriyle birlikte kahvaltı yapan Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve  Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu program sonrası şampiyon sporcunun sponsorluğunda 50 yetim çocuğa bisiklet hediye etti. Çocuklar Trafik Park içerisindeki parkunda yeni bisikletlerinin keyfini çıkardı.

45 Ülkede 636 Proje

Program öncesinde çalışmalar hakkında bilgi veren İHH Başkan Yardımcı Murat Yılmaz, 45 ülkede 636 proje ile 204 bini aşkın yetim çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini belirtirken, bahsi geçen 636 projenin 273’ünü Türkiye sınırları içerisinde gerçekleştireceklerini söyledi.

Toplam 23 Milyon Lira

Projelerin içeriğine de değinen İHH Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz şunları söyledi: “636 projenin toplam maliyeti 23 milyon lirayı buluyor. TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı)’nın da destek olduğu projeleri Eğitim, Sağlık, Kalkındırma, Sosyal ve Kültürel Destek Çalışmaları olmak üzere 5 ana başlık altında toplayabiliriz. İçerisinde milletvekilleri, bakanlar, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu mensupları ve gönüllülerin de dahil olduğu gruplar oluşturuyoruz. Bu gruplar bahsettiğimiz 636 projenin yapıldığına şahitlik etmek için bu ülkelere gidiyor. Oluşturduğumuz gruplar oradaki yetim çocuklarla direkt olarak iletişim kurarak onları kucaklarken, çocukların yaşadıkları şartları bire bir görmüş oluyor. Bugün de Serdivan’da Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Alemdar ve şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu ile güzel bir projede buluştuk. Her ikisine de tüm çocuklarımız ve İHH olarak bir kez daha teşekkür ediyoruz ”

Emeği Geçenlere Teşekkür Etti

Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu da İHH’ya ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a teşekkür ettiğini ifade ederek, “Bu proje vesilesiyle hepsi de birbirinden değerli kardeşlerimizle bir araya gelme imkanı bulduk. Emeği geçen ve vesile olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 0  1 Google +0