Haberler

Minik Eller Robot Yaptı

Serdivan Çocuk Akademisi’nde güz dönemini başarıyla tamamlayan öğrenciler Türkiye’nin en büyük endüstriyel dönüşüm projesi olan Kocaeli Bilim Merkezi gezisiyle ödüllendirildi.

12 hafta boyunca Serdivan Çocuk Akademisi’ndeki; sayısal düşünce, zeka oyunları, görsel sanatlar, adab-ı muaşeret, ingilizce, geleneksel sanatlar ve musiki kulüplerinde eğitim gören öğrenciler dokunarak,  test ederek ve uygulayarak keyifli bir gün geçirdiler.  

Hafta sonu hocaları ile birlikte Kocaeli Bilim Merkezi’ne misafir olan genç akademililer, merkezin atölyesinde robot yapım dersine katılma imkanı da buldular.  Elektronik devre ve elektronik örümcek hakkında yetkililerden bilgi alan öğrenciler ilk robot denemelerini de atölye sorumlularıyla birlikte gerçekleştirdiler.

Bilimsel deneylerin yapıldığı onlarca farklı cihazı inceleyen öğrenciler aynı zamanda Müslüman Bilim Adamları Sergisi’ni de gezerek bilime yön veren Müslüman bilim adamları ve buluşları hakkında bilgi sahibi oldular.

Kocaeli Bilim Merkezi gezisinin ardından Akademi öğrencileri merkezin yanındaki Mevlevî evini de ziyaret ettiler.

Bu geziler aracılığı ile ilköğretim öğrencilerinin hem sanatsal hem de zihinsel yönlerini geliştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Akademi yetkilileri, programların ücretsiz olduğu Serdivan Çocuk Akademisi’nin bahar dönemi kayıtlarına tüm öğrencilerin başvurabileceğini belirttiler. 

 0  1 Google +0