Haberler

Kralların Oyununda Şampiyonlar Ödüllerini Aldı

Serdivan Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Sakaya İl Temsilciliği’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği geleneksel ödüllü satranç turnuvasında, toplam 200’e yakın sporcu ter döktü.

Düzce, Bolu, Kocaeli, Yalova, Eskişehir, Ankara, Bursa, İstanbul gibi çevre illerin yanı sıra Zonguldak, Tekirdağ ve Çanakkale’den gelen sporcular 4 ana kategoride kıyasıya yarıştı.

İlk Üçe Para Ödülü

Serdivan Belediyesi Düğün Salonu’nda gerçekleşen turnuvada tüm kategoriler için başarılı olan ilk 3 sporcunun para ödülü, başarı belgesi ve satranç takımı ile 4-10 yaş arası dereceye giren sporcuların başarı belgesi ve satranç takımı ile ödüllendirildiği turnuvada, sporcular ödüllerini Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın elinden aldı.

“Çocuklarımızı Satranca Teşvik Edelim”

Başkan Yusuf Alemdar, satrancın küçük yaşta kazandırılması gereken bir spor alışkanlığı olduğuna dikkat çekerek; “Geleneksel turnuvamızı hayata geçirirken çocuklarımızın geleceklerini yönlendirmek adına onları satranca teşvik etmemiz lazım demiştik. Bugün bakıyoruz ki Serdivan’da yaptığımız turnuvaya, uzak yakın demeden 12 ilden iştirak eden sporcular var. Bu da bize attığımız adımın, söylediğimiz sözün doğruluğunu ve vatandaşlarımız nezdinde gördüğü kabulü bir kez daha gösteriyor” dedi.

Açık kategoride 2001 ve öncesi doğumlular, yıldızlar kategorisinde 2002-2005 doğumlular, küçükler kategorisinde 2006 - 2007 doğumlular, minikler kategorisinde ise 2008-2009 doğumluların yarıştığı turnuvada sporcular ter dökerken, kendilerini bekleyen aileleri ise Belediye Hizmet Binası’nda misafir edilerek çay ikramında bulunuldu.

Turnuvada başarılı olan oyuncuların her birini tek tek tebrik eden Başkan Alemdar, soğuk havaya rağmen uzaktan, yakından turnuvaya katılan tüm sporculara ve onlara eşlik eden ailelerine de teşekkür etti.

 

Turnuvada 4 kategoride ilk üç dereceye giren sporcular ise şu şekilde belirlendi;

 Yıldızlar Kategorisi                                      Küçükler Kategorisi              

1.Emre Akın KAPTAN                                 1.Delfinay Zeynep AYDIN                           

2.Göktürk Kağan KILIÇ                               2.Ecrin Efsa BÜYÜK                                              

3.Mehmet Görkem KELEMCİ                     3.Ege ÖZDEMİR

Açık Kategorisi                                             Minikler Kategorisi                                       

1.Alıkhan GÜSEYNOV                               1.Arda Tuna KARACAN

2.Efe Mert KILIÇ                                       2.Yiğit AKKAYA

3.Okan ÖZSAKALLIOĞLU                           3. İdil Mira ÖZSOY

 

 0  1 Google +0