Haberler

Kente Estetik Dokunuş

Serdivan Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısını, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın başkanlığında gerçekleştirdi.

İlave 1 maddenin eklendiği ve toplam 14 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıya Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri de misafir oldu.

İlçedeki yapılaşmaya bağlı olarak binalarda mimari ve estetik açıdan belirli standartların oluşturulmasına dair "Estetik Kurulu" oluşturulmasını içeren madde oy birliği ile kabul edildi.

Serdivan’a Değer Katacak

Madde ile ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Alemdar, hızla gelişen Serdivan’daki yapılarda modern çizgilerin yanı sıra tarihi ve kültürel değerlerimizin de unutulmaması gerektiğini ifade ederek, bu kurulla birlikte Serdivan'a özgü mimari bir kimliğin de oluşacağını söyledi. Alemdar, “Binanın iç dizaynı ile ilgili kısım tabi ki orada ikamet eden kişiyi ilgilendirir ancak dış cephe kısmı herkesi ilgilendiriyor. Dolayısıyla binaların dış cephelerinde göz zevki kadar kültürel kimliğimizin de düşünülmesi gerektiğine inanıyoruz. Serdivan’ın modern kent kimliğine artı değer katmasının yanı sıra ilçeye, özgün bir mimari de kazandıracak olan Estetik Kurulu şehrin batıya açılan kapısı olan Serdivanımıza hizmet verecek.” dedi.

Serdivan Belediyesi Estetik Kurulu oluşumunun şehircilik, mimarlık ve kentsel tasarım projeleri hakkında görüş bildirmek üzere kurulduğunu belirten Başkan Alemdar, kurulun amacının belediye sınırları içerisinde yer alan meydan, bulvar, cadde ve anayollardaki; cephe, çatı, renk ve malzeme gibi alanlarda kentsel ve estetik tasarıma dayalı kararlar almak olduğunu ifade etti.

Genç Bakışlara İhtiyacımız Var

Toplantı sonrası belediye meclis salonunda üniversite öğrencileri ile görüşen Alemdar, öğrencilere; geleceğin yöneticileri olduklarını ve yarınki görevleri için kendilerini bugünden hazırlamaları gerektiğini belirterek “Ülkemiz için çok daha güzel günler bizi bekliyor. İnşaallah sizler bu cennet vatanımızda çok daha güzel hizmetleri hayata geçireceksiniz. Sizin gibi genç bakışlara her zaman ihtiyacımız var.” dedi.

Meclis, yeni kurulan İştirakler Müdürlüğü ile ilgili mali ek bütçeyi görüşmek üzere  7 Mart Salı günü tekrar bir araya gelecek.

 0  1 Google +0