Haberler

Kapanış Saatleri Değişiyor

Serdivan Belediye Encümeni'nin kış uygulaması kapsamında aldığı kararla birlikte, tekel bayileri hariç ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren sıhhi, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin kapanış saatleri yeniden düzenledi.

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; Belediye Encümeni’nin aldığı kararla, ilçe sınırları içerisindeki sıhhi, umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinin 1 Ocak Pazar gününden itibaren saat 01.00’a kadar, 1-2-3. Sınıf gayri sıhhi müesseselerin ise 21.00’a kadar müşterilerine hizmet verebileceği belirtildi.

Yılbaşı Gecesine de Düzenleme

Açıklamada alkollü içki satan tekel bayilerinin kapanış saatleri ile ilgili Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (TAPDK) hali hazırda devam eden gece 22:00'a kadar satış yapılabileceği yönündeki kararın geçerli olduğu ifade edilirken, yılbaşı gecesi kafeterya, gece kulübü gibi eğlence yerleri ile lokanta, büfe ve bunlara benzer her türlü işletmenin saat 03.00’a kadar, alkollü içki satışı yapan tekel bayilerinin ise yine 22.00’a kadar açık kalacağı belirtildi.

Denetimler Devam Edecek

Kapanış saatleri ile ilgili encümen kararının ilçe genelindeki işletmelerin yanı sıra ilgili kamu kurumlarına ve esnaf odalarına da iletildiği ifade edilirken, bu kapsamda vatandaşların huzuru ve sağlığı için kolluk kuvvetleri ile birlikte belediye olarak rutin kontrollere devam edileceği bildirildi.

 

 0  1 Google +0