Haberler

İş Yeri Sahipleri de “Temiz Serdivan İçin El Ele “ Dedi

İşyerlerini tek tek ziyaret ederek esnaflara nitelikli atık konusunda ASEM ve SAMOB yönetim kurulu üyeleriyle alınan ortak kararı tebliğ eden Serdivan Belediyesi Çevre Zabıta Birimi ekipleri, atıkların hangi saatlerde, nasıl çıkartılacağı ve  nasıl toplanacağına ilişkin bilgileri içeren broşür dağıttı.

 

Atıklar Konusunda Esnaf Bilgilendirildi

 

Yeni uygulamanın bölgenin imajına olumlu yönde katkı sağlayacağına inandıklarını dile getiren esnaflar, broşürleri dükkanlarına asarak temiz Serdivan için Belediye ile el ele verdiklerini ifade ettiler. Uygulamanın hayata geçirilmesi ile birlikte artık nitelikli (sanayi) atıkların oluşturduğu kötü görüntü de sona erecek.

 

Çark Sanayi’de 17.00, ASEM’de 21.00’a Kadar

 

Yeni uygulamaya göre, Çark Sanayi esnafı her hafta Cumartesi günü en geç 17.00’a kadar, ASEM’deki imalat atölyeleri ise aynı gün 21.00’a kadar nitelikli atıklarını (sanayi atıkları) işyerinin önüne paketlenmiş ve ambalajlanmış bir şekilde bırakacak. Sonrasında ise tüm atıklar Serdivan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince aynı günün akşamı toplanacak.

 

Uymayan İşletmelere İdari Para Cezası

 

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; ASEM ve SAMOB yönetim kurulu ile birlikte alınan kararın bölge esnaflarına tebliğ edildiği ifade edilirken, kararın aksi yönünde hareket eden işletmelere idari para cezası uygulanacağı belirtildi.

 0  1 Google +0