Haberler

İki Eski Sanatta 80 Farklı Eser Serdivan Fikir ve Sanatta Sizi Bekliyor

Yıl boyunca 20 farklı branşta yapılan derslerin yanı sıra, kültürel çalışma grupları, müzik akademisi, sinema, fotoğraf, edebi çalışmalar gibi birçok farklı alanda verilen eğitimlerle 1000’e yakın öğrenciye kapılarını açan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, eğitimlerin haricinde film gösterimleri, konferanslar, konserler ve sergilere de ev sahipliği yapmaya devam ediyor. 

Akademi bu kez kadim sanatlarımız arasında önemli bir yere sahip olan hat ve ebru sergisi ile sanatseverleri buluşturuyor.

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ebru Atölyesi ile Fikir Sanat Akademisi Ebru dersi öğrencilerinin ortaklaşa düzenlediği yılsonu sergisi, 8 Haziran Çarşamba gününe kadar bu sanata ilgi duyan meraklılar için açık olacak.

Konu ile ilgili Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada, Çiçekli, battal, taraklı, hatip, akkase, cihar-ı yâri güzin gibi farklı usül ve tekniklerle hazırlanan 80’e yakın ebru ve hat çalışmasını tüm sanatseverlerin ziyaret edebileceği belirtilirken, sergi tijleri ve özel ışıklandırmalarla hazırlanan akademi meydanının önümüzdeki günlerde farklı sergilere ev sahipliği yapmaya devam edeceği bildirildi.

 

 0  1 Google +0