Haberler

Havanın Düzelmesi İle Birlikte Gökyüzüne Kanat Açtılar

10. Uluslararası Serdivan-Kırantepe Yamaç Paraşütü Uçuşları’nda pilotlar havanın düzelmesi ile birlikte paraşütlerini havalandırarak Sakarya semalarını gökkuşağı renkleriyle boyadı.

Pazartesi günkü uçuşlar için alana gelen paraşütçüler sağanak yağmur ve rüzgar sebebi ile saat 14.00’a kadar uçuşlarına ara vermek zorunda kaldı. Havanın düzelmesi ve rüzgarın uçuşa elverişli hale gelmesi ile birlikte pistten art arda havalanan sporcular Sakarya semalarını renklendirdi.

Keçi Bu Kez Havalandı…

Pazar günü olumsuz havadan dolayı uçuşlarını iptal eden İstanbullu planör ekibi ise uygun havanın oluşması ile birlikte Kırantepe’den havalanarak yamaç paraşütçülerinin heyecanına ortak oldu.

Kalkış ve inişler için genellikle tepelik noktaları ve rampaları kullanan bu yüzden de ürettikleri planöre keçi adını veren İstanbullu planörcüler, Kırantepe’nin planör uçuşları için son derece uygun bir konuma sahip olduğunu belirterek, Serdivan’ın yeşil tonlarının metrelerce yüksekten çok daha keyif verici olduğunu söylediler.

Vatandaşların yanı sıra yamaç paraşütçülerinin de ilgiyle takip ettiği planörcüler yaklaşık 1 saat havada kaldıktan sonra yamacın altındaki piste indi.

Gökyüzündeki heyecana ortak olmak isteyen vatandaşlar da Kırantepe’ye gelerek profesyonel pilotlarla birlikte tandem uçuşu yapma fırsatı buldular.

 0  1 Google +0