Haberler

Hafta Sonu Serdivan Trafik Doldu Taştı

Havanın ısınmasını fırsat bilen vatandaşlar, hafta sonu Serdivan Trafik Park’a akın etti.

Sakarya genelinde eğitim veren kurumların yanı sıra, çevre illerden de yoğun talep gören Serdivan Trafik Park, hafta sonu şehir içi ve şehir dışından gelen misafirlerini ağırladı.

Teorik ve uygulamalı eğitimlerin yanı sıra, oyun treni, trambolin gibi eğlenceli oyunlarla başta eğitim kurumları olmak üzere tüm vatandaşlara ücretsiz hizmet veren Serdivan Trafik Park, cumartesi ve pazar günü ise aileleri birlikte gelen küçük ziyaretçilerini misafir etti.

Tüm Aile Bir Arada

Çocuklar, Trafik Park görevlilerinin nezaretinde pedallı araçları kullanıp güvenli sürüş keyfi yaşarken, aileler de Trafik Park’ın etrafındaki parkurda yürüyüş yaparak hafta sonu sporunun tadını çıkardı.

Stresten Uzaklaşıyoruz

Serdivan Trafik Park’a ailesi ile birlikte Düzce’den geldiğini ifade eden Osman Önce isimli vatandaş, Trafik Park’ı özellikle çocukların çok sevdiğini, kendilerinin de yürüyüş yapmak için Trafik Park’ta güzel bir fırsat yakaladıklarını belirterek; “Çocukların yanı sıra büyüklere de hizmet veren Serdivan Trafik Park bu fonksiyonuyla bölgede önemli bir ihtiyaca da cevap veriyor. Hasret kaldığımız güneşin, uzun bir aradan sonra yüzünü gösterdiği bu hafta sonu ailece vakit geçirmenin ve yürüyüş yapabilmenin keyfini Trafik Park’ta yaşıyoruz. Burada hayatın stresinden bir nebze de olsa uzaklaşıyoruz.” dedi.

Çevre İllerden 20 Farklı Aile

Konu ile ilgili Serdivan Trafik Park yetkililerinden yapılan açıklamada, İstanbul, Kocaeli, Düzce ve Bolu başta olmak üzere çevre illerden 20 farklı ailenin hafta sonu Serdivan Trafik Park’ı ziyaret ettiği belirtilirken, hafta içi saat 08.00’dan 17.00’a kadar öğrencilere hem görsel hem de uygulamalı olarak trafik eğitimi verildiği bildirildi.

 

 0  1 Google +0