Haberler

Güvenli ve Rahat Ulaşım İçin Kaldırımlar Yenileniyor

Serdivan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, asfalt çalışmalarının yanı sıra ilçe genelinde kaldırım yenileme ve düzenleme çalışmalarına da devam ediyor.

 

Planlama kapsamında ekipler tarafından Atatürk ve Süleyman Binek Caddesi’nin kaldırımları baskı betonla tamamen yenilenecek ve vatandaşların güvenliği açısından her iki cadde üzerinde bisiklet yolu da yer alacak.

 

Bisiklet Yolu da Yapılacak

 

Toplamda 6,5 Km’lik hat üzerindeki çalışmaların ilk etabı olan Atatürk Caddesi’nde, sağlı ve sollu olmak üzere 1.250 metrelik baskı beton tretuvar ve bisiklet yolunun yapımına devam ediliyor.

 

Bordür işlemi ile birlikte kaldırım düzenlemelerinin bütünüyle ele alındığı çalışmalarda, zamana ve kullanıma bağlı olarak yıpranan ve ekonomik ömrünü tamamlayan iki caddenin kaldırımlarının yenilenerek estetik bir görünüme kavuşturulması planlanıyor.

 

Araç ve Bisiklet Trafiği Bağımsız Hale Gelecek

 

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; çalışmalar tamamlanmasıyla Atatürk ve Süleyman Binek Caddelerinin rahat ve modern bir görünüme kavuşacağı belirtilirken araç, yaya ve bisiklet trafiğinin de tam anlamıyla birbirinden bağımsız hale getirileceği bildirildi.


 

 0  1 Google +0