Haberler

Genç Yetenekler Serdivan’dan Yetişiyor

Çocukların erken yaşta spora eğilmeleri ve yaz tatilini farklı aktivitelerle geçirmeleri amacıyla Serdivan Belediyesi tarafından düzenlenen yaz spor okulları büyük ilgi görüyor.

Haftada 3 gün, antrenörler eşliğinde futbol branşına devam eden 7-12 yaş arası 330 minik sporcu, gruplar halinde antremanlara katılıyor.

12 Ağustos’a kadar sürecek idmanlarda başarı gösteren genç yetenekler Serdivanspor’un altyapısına girmeye hak kazanacak.

Taktik ve Teknik Bilgileri Uygulamalı Olarak Pekiştiriyorlar

Başlangıç olarak taktik ve teknik bilgilerin verildiği antremanlarda eğitim alan genç sporcular, sonrasında yapılan çift kale maçlarda öğrendiklerini uygulamalı olarak sahaya yansıtıyor.

Takım Olma Bilinci Güçleniyor

Spor alışkanlığı kazanmalarının yanı sıra takım olma bilincinin de aşılandığı Serdivan Yaz Spor Okulları'nda eğitim veren antrenörler, öğretilen teknik ve taktik bilgilerin haricinde aşılanan sorumluluk bilinciyle de çocukların özgüven kazandıklarını belirtildi.

Öğrencilere Forma, Şort ve Çanta Hediye Edildi

Ücretsiz kursların tüm ekipman ve malzemeleri Serdivan Belediyesi tarafından karşılanırken Yaz Spor Okulları’na katılan tüm öğrencilere spor çantası, şort ve tişört hediye edildi.


 

 0  1 Google +0