Haberler

En İyi Uzun Metrajlı Film, Akademi’de Seyirciyle Bir Kez Daha Buluştu

6 haftalık güz döneminin yarısını geride bırakan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde dersler devam ediyor.


 

Ali Gemuhluoğlu tarafından Akademi bünyesinde verilen '"Çağdaş Dünya Sineması" 

dersinde bu hafta, Kanadalı yönetmen Maxime Giroux'un 2014 Toronto Film Festivali’nde En İyi Uzun Metrajlı Film Ödülü aldığı "Felix et Meira" adlı dramatik filmi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.


 

Aynı mahallede tamamen farklı hayatlar süren Felix ve Meira'nın yolları kesiştikten sonra yaşananları konu alan film mizansen ve sinematografik açıdan ele alınarak, karakterlerin ve içerisinde bulundukları toplumun sosyolojik değerleriyle birlikte incelendi.


 

İlim Geçmişin Değil Bugünün İlmi Olması Gerekir


 

Ali Vasfi Kurt tarafından verilen "Tasavvuf Okumaları" dersinde ise “Bir ilmin geçmişin ilmi değil, bugünün ve şimdinin ilmi olmasıdır” anlayışıyla hareket edilerek, Tasavvuf tarihinin muhalled eserlerinden seçilen metinler çağdaş bir dille okunarak yorumlandı.


 

Becerilerini Keşfetmelerine Yardımcı Oluyor


 

Yetişkinler için gerçekleştirdiği akademik, sosyal ve kültürel derslerin yanı sıra küçükler için de "Çocuk Akademisi" adı altında çalışmalarına devam eden Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, ilk ve ortaokul öğrencileri için eğlenceli bilimsel deneyler ve ödüllü yarışmalar düzenlemeye devam ediyor. 


 

On iki haftalık güz döneminde altıncı haftayı geride bırakan Serdivan Çocuk Akademisi, Geleneksel Sanatlar, İngilizce, Musikî gibi derslerle öğrencilerin bilgi birikimlerini zenginleştirirken kişisel becerilerini keşfetmelerine de yardımcı oluyor.

 

 0  1 Google +0