Haberler

DÜNYACA ÜNLÜ FİLOZOF SERDİVAN İÇİN GELİYOR...

Türkiye'yi çeşitli zamanlarda uluslararası ün yapmış isimler ziyaret ediyor. Bu kimi zaman bir sanatçı, kimi zaman bir oyuncu, kimi zaman ise bir düşünür oluyor. Bunun yanında bir de henüz ülkemize gelmemiş olan ünlü isimler var. Akademi dünyasının tanınan simalarından SimonCritchley gibi.

 

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, henüz 3 senelik olmasına rağmen birçok ilke imza atmış bir kurum. Akademi, ulusal çapta kongre ve konferanslara yaptığı ev sahipliğinin yanı sıra çeşitli eğitim faaliyetleri de yürütüyor. 17 farklı branşta verdiği derslerle, şu ana kadar 3 binden fazla öğrenciye ulaşmış durumda.

 

Güz ve bahar dönemlerinde ayrı ayrı seminer programları düzenleyen Akademi'nin 7/24 açık kütüphanesi var. Bu kütüphane Türkiye'de ilk sivil 7/24 kütüphane unvanını taşıyor. Yoğun ilgi gören programlarının yanı sıra Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin çeşitli araştırma grupları ve akademik yayınları da var.

 

Bu güne kadar Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde; Tarih, Sosyoloji, Felsefe, Medeniyet ve Sanat alanlarında, onlarca farklı yetkin hoca kadar ders verdi. Hakemli dergi başta olmak üzere çeşitli ilmi yayınları hazırlandı. Sinema galaları, film gösterimleri ve çeşitli sinema etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Programların tamamen ücretsiz olduğu Akademinin kapıları buradan istifade etmek isteyen herkese günün her saati açık.

 

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi şimdilerde "Uluslararası Fikir ve Sanat Konferansları" adı altında dünyaca ünlü filozof SimonCritchley'i konuk etmeye hazırlanıyor. Serdivan’da"Aşk, şiddet, mizah" başlıklı bir konferans verecek olan düşünür, ülkemizde ilk kez bulunacak. Sadece Serdivan'daki bu konferans için Türkiye'ye gelen filozofu meraklıları 3 Ekim Cumartesi saat 16:00'da Serdivan Fikir Sanat Akademisi'nde dinleyebilecekler.

 

Süheyb Öğüt Soruyor SimonCritchley Cevaplıyor!

3 Ekim'de Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde yapılacak konferansın müzakerecisi ise araştırmacı yazar Süheyb Öğüt olacak. Süheyb Öğüt hem katılımcıların sorularını Critchley'e yöneltecek hem de kendi sorularıyla konuşmanın seyrini belirleyecek.

 

 0  1 Google +0