Haberler

Cumhuriyetimize Sahip Çıkmak Hepimizin Müşterek Vazifesidir

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet’in, 93. kuruluş yıldönümü coşkusunun, millet olarak hep birlikte paylaşıldığını belirten Başkan Alemdar mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Cumhuriyetimizin 93 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, geleceğimiz için bize umut veren, attığımız her adımda ders almamız gereken bir dönemdir.

 

Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir.

 

600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen genç Cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal’in veciz bir şekilde ifade ettiği “muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve şevkle sürdürüyoruz.”

 

Başkan Alemdar, “Bu vesileyle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. 15 Temmuz akşamı aynı iradeyle demokrasiye, vatanına sahip çıkan ve bu uğurda canlarını siper eden aziz şehitlerimizi de yine rahmetle ve şükranla yad ediyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.” dedi.

 0  1 Google +0