Haberler

Cumhurbaşkanımız Bize Genlerimizi Hatırlattı

Bir takım ekonomik oyunlarla Türkiye üzerinde olumsuz etki yaratmaya çalışan güçlere karşı birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hareket etmeye devam edeceklerini belirten Alemdar, “Sayın Cumhurbaşkanımız bu milletin genlerini hatırlattı. Artık tüketen değil üreten bir milletiz. Biz, bu coğrafyada 7 düvele karşı 1000 yıldır hüküm süren bir milletiz. Her şeyden önce medeniyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Hepimiz çok çalışacağız ve çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakacağız.” dedi.

Serdivan Belediyesi’nden Kursiyerlere İstihdam Desteği

Serdivan Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı kurslarda eğitim gören kursiyerleri meslek sahibi yaparak istihdam seferberliğine katkı sağlamaya devam ediyor.

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ve SGK İl Müdürü Erhan Çavuş ile birlikte Eski Yazlık Belediyesi Hizmet Binası’ndaki aşçı çıraklığı kursunda eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti.

Alemdar, meclis üyelerinin yanı sıra muhtarların da katıldığı programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu istihdam seferberliğinin önemine değinerek kursiyerleri bilgilendirdi.

Serdivan Belediyesi Ve İş-Kur Aracılığıyla Meslek Sahibi Oldular

Başkan Yusuf Alemdar, kişisel gelişimin yanı sıra ekonomiye olan katkısı ile de meslek edindirme kurslarının önemli bir fonksiyonu yerine getirdiğini belirterek, “Amacımız istihdam seferberliği kapsamında, kursiyerlerimizi kurslarımızda edindikleri tecrübe ve birikimlerle meslek sahibi yapmak ve hem aile hem de ülke ekonomisine katkı sağlamalarına yardımcı olmak.” dedi.

Herkesin Sosyal Güvencesi Olmalı

Ev hanımlarının yararlanabileceği sigorta türleri hakkında kursiyerlere bilgi veren SGK İl Müdürü Erhan Çavuş “Herkes hayata tutunacak bir dal arar. Yaşlandığında, hastalandığında, bakıma muhtaç hale geldiğinde kendi geçimini sağlayacak bir güvenceye ihtiyaç duyar. Biz, kadın erkek herkesin mutlaka bir sosyal güvencesinin olması gerektiğini düşünüyor ve bunu tavsiye ediyoruz. “ dedi.

Girişimcileri De Destekliyoruz

İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ise devletin istihdam oluşturmak adına bir çok alanda girişimcilere destek verdiğini ifade ederek; iş başı eğitim programlarının yanı sıra girişimci olmak isteyen kursiyerlere de seslendi.

Kaya “Girişimci olmak arzunuz varsa eğer, bir İşletmede üç aya kadar bir meslek öğrenin, İŞKUR olarak biz ücretini ödeyelim. Girişimcilik eğitim programlarımızdan yararlanın. 5 günlük bir eğitim programının sonunda katılımcı belgesi alarak KOSGEB’in hibe ve kredi imkanlarından faydalanın.” dedi.

 0  1 Google +0