Haberler

Çocuk Akademisi’nden Bilime Neşe Katan Ders

Serdivan Fikir Sanat Akademisi bünyesinde geleceğin fikir ve sanat insanlarını yetiştiren Çocuk Akademisi, yeni dönemin ikinci haftasını geride bıraktı.

Sadece 2. ve 6. sınıf arasındaki ilköğretim öğrencilerine yönelik eğitim veren Akademi, çocukları; kişisel, sosyal ve zihinsel gelişimlerine yardımcı olacak 12 farklı dersle buluşturdu.

Deneylerle Bilimi Tecrübe Ediyorlar

Çocuk Akademisi’nin bilime neşe katan dersi Neşeli Bilim’de çocuklar, teorik öğrenme yöntemlerini pratiğe dökerek bilim ile ilgili soyut kavramları kavrama imkanı buluyor. Öğrenciler Fizik, Kimya, Biyoloji alanlarında yaptıkları eğlenceli deneylerle bilimi küçük yaşta yaşayarak tecrübe etme imkanı buluyor.

Çocukların Bilime Olan İlgisi Artıyor

Çocukların bireysel ve grup halinde yaptıkları deneylerle bilime olan ilgilerinin daha da arttığını belirten Akademi yetkilileri, eğitimlerde öğrencilerin gelişimine ve bilgi birikimine katkı sağlayacak profesyonel metotların uygulandığını belirttiler.

Günlük Hayatta Kullanılan Gereçlerden de Yararlanılıyor

Çocukların bilim dünyasına olan sevgi ve aşinalıklarının daha da güçlenmesi için, profesyonel materyallerin yanı sıra günlük hayatta kullandığımız gereçlerden de yararlanıldığı belirtilirken öğrencilerin deney sonundaki değerlendirmeyi uzman eğitmenlerle birlikte yaptığı ifade edildi.

 

 0  1 Google +0