Haberler

Çocuk Akademisi’nde Yeni Dönem Zili Çaldı

Serdivan Çocuk Akademisi bahar dönemi kayıtlarını tamamlayarak yeni dönem derslerine başladı. Akademi her dönem olduğu gibi bu dönem de küçük katılımcılarından yoğun ilgi gördü.

400 Öğrenci İstifade Edecek

20 Şubat Pazartesi günü başlayan ve 12 hafta boyunca sürecek olan Çocuk Akademisi’ndeki eğitimlerden 2, 3, 4, 5 ve 6. sınıflardan olmak üzere 400 öğrenci istifade edecek.

Öğrenciler, kulüp faaliyetleri çerçevesinde uzman eğitimcilerden; İngilizce, Zeka Oyunları, Âdâb-ı Muâşeret, Neşeli Bilim, Görsel Sanatlar, Bilim, Fikir ve Sanat, Müzik, Resim, Temel Dini Bilgiler, Karikatür, Akıl Küpü ve Geleneksel Sanatlar konularında eğitim alacak.

Kulüp Merkezli Eğitim

Kulüp merkezli eğitim modeli çerçevesinde devam zorunluluğunun olacağı Çocuk Akademisi’nde öğrenciler, içerisinde seçme eserlerin yer aldığı 1000 kitaplı Çocuk Kütüphanesi’nden de haftanın her günü istifade edebilecek. 25 kişilik sınıflarda gerçekleşecek eğitimlerde ayrıca öğretmenler nezaretinde çocukların okul derslerine de yardımcı olunacak.

Dönem Sonu Ödül Var

Konu ile ilgili Akademi yetkililerinden yapılan açıklamada, çocukların el becerilerini ve hayal dünyalarını geliştirmek amacıyla derslerin yanı sıra dönem boyunca farklı birçok aktivitenin de gerçekleştirileceği belirtilirken, bahar dönemi eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilerin, dönem sonu etkinliği kapsamında gezi ile ödüllendirileceği bildirildi.

 

 0  1 Google +0