Haberler

Çiçeği Burnunda Öğretmenlerden Başkan Alemdar’a Ziyaret

Stajyer öğretmenler ile Serdivan Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya gelen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Türkiye’nin dört bir yanından Sakarya’ya gelen ve çeşitli okullarda staj yapan öğretmenlere Serdivan’ın tarihi ve kültürü hakkında bilgi vererek yerel yönetimlerin çalışma sistemini anlattı.

 

Başarının Anahtarı: Empati Kurmak”

 

Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğuna değinen Başkan Yusuf Alemdar, çalışmanın yaşı ve zamanı olmadığını, önemli olanın ideallerin peşinden kararlılıkla gitmek olduğunu belirterek, genç öğretmenlerden ilk günkü heyecanlarını meslek hayatları boyunca içlerinde yaşatmalarını istedi.


 

Başkan Alemdar “Başarının anahtarı empati kurmaktan geçiyor. Öğrencilik geçmişinizde yaşadıklarınızı öğretmenlik tecrübenize entegre ederek empati kültürünüzü geliştirirseniz hayatın her noktasında başarılı olacak bireyleri eğitime küstürmeden topluma kazandırmış olursunuz.” dedi.


 

Yolunuz Açık Olsun”


 

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar genç öğretmenlere bundan sonraki hayatlarında sağlık, huzur ve başarı dileyerek “Vatan ve milletimizin bütünlüğüne sahip çıkacak, milli değerlerimizi yaşayan ve yaşatan gelecek nesilleri yetiştireceğiniz bu kutsal görevde yolunuz açık olsun. Allah mahcup etmesin.” dedi.


 

Ziyaretlerinin anısına kendilerine hediye takdim edilen öğretmenlere, sonrasında belediye içerisindeki birimler ve Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi gezdirilerek çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 

 0  1 Google +0