Haberler

Çalışmaların Yeni Adresi Yukarıdereköy

Serdivan Belediyesi’nin mahalle statüsüne kavuşan köylere yönelik yürüttüğü kapsamlı asfalt çalışmasında yeni adresi Yukarıdereköy Mahallesi oldu.

Kurban bayramının ardından çalışmalara kaldığı yerden son hız devam eden Serdivan Belediyesi YukarıdereköyMahallesi’ndeki cadde ve sokakları sıcak asfaltla kaplıyor.

Beşevler Mahallesi’nden başlayan kapsamlı asfalt çalışmasında mahalle statüsüne kavuşan tüm köy yolları düzeltme ve dolgu çalışmalarının ardından sıcak asfaltla kaplanarak karayolları standartlarına kavuşturuluyor.

Serdivan’ın komşu şehir Kocaeli’yle (İzmit) sınırı olan Yukarıdereköy Mahallesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, ilçe genelinde zamana ve mevsim şartlarına bağlı olarak ekonomik ömrünü tamamlamış ve yıpranmış tüm köy yollarının yenilendiğini ifade ederek; mahalle statüsüne kavuşan köylerdeki yeniliklerin sadece asfalt çalışmaları ile sınırlı tutulmadığını ayrıca her mahalleye yeni sosyal donatı alanları projesi kapsamında da ortak kullanım alanlarının oluşturularak vatandaşların hizmetine sunulduğunu söyledi.

Alemdar, Yukarıdereköy’deoyun gurupları ve fitness aletleri ile kurulan yeni oyun parkına ilave olarak gençlerin kendilerine ilettikleri talebi de değerlendirdiklerini ve parkın yanındaki alana çim futbol sahası yaptıklarını belirtti.

Yusuf Alemdar, “2014 yerel seçimlerinin ardından mahalle statüsüne kavuşan tüm köylerimizin yollarını sıcak asfaltla kaplamaya devam ediyoruz. Beşevler’den başladığımız çalışmalara Kızılcıklı, Meşeli, Dağyoncalı ve Uzunköy Mahallemizle devam ettik ve bitirdik. Köy yollarımız artık daha modern ve daha güzel” dedi.

Ekiplerin hafta başından itibaren çalışmalara kaldıkları yerden devam ettiklerini dile getiren Alemdar, “Bugün tüm ekipman ve personelimizle Yukarıdereköy Mahallemizin yollarındayız. Buradaki çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayıp sonrasında Çubuklu, Kazımpaşa, Selahiye, Kuruçeşme ve Aralık Mahallelerimizde asfalt çalışmalarına başlayacağız” dedi.

Başkan Yusuf Alemdar ilçe halkına bir söz verdiklerini ve bunu yerine getirmenin gayreti içerisinde aralıksız çalışmaya devam ettiklerini ifade ederek, “Bizim hemşehrilerimize verdiğimiz bir sözümüz vardı. Serdivan’ın merkezinde olan hizmetlerin aynısı ilçenin en uç mahallesinde de olacak demiştik. Bugün verdiğimiz sözü; yeni parklarımızla, meydanlarımızla, spor alanlarımızla ve asfaltlanan yollarımızla bir bir hayata geçiriyoruz. İnşallah daha güzel hizmetleri Serdivan’ın her noktasına ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 0  1 Google +0