Haberler

Bu Proje Sakarya’da Nüfusu En Çok Artan Mahallede Yükseliyor

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Her Mahalleye Yeni Park” projesi kapsamında sözünü verdiği ve tek tek hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekliyor.

TÜİK verilerine göre 2015 yılında Sakarya’da nüfusunu en çok arttıran ve şehrin en kalabalık 3. mahallesi olma yolunda hızla ilerleyen Kemalpaşa Mahallesi’ndeki proje büyük ölçüde tamamlandı.

Altı kapalı pazar yeri, üstü ise futbol sahası ve dinlenme alanı olarak tasarlanan kompleks Kemalpaşalılara hizmet vermek için gün sayıyor.

Projenin tamamlanmasıyla birlikte Çarşamba günleri aynı güzergahta kurulan semt pazarı da meydanın altında inşa edilen 2 bin 230 m2‘lik yeni yerinde hizmet verecek.

Esnafın Yüzünü Güldürecek

Sokak üzerine kurulan semt pazarı ile pazar esnafı mevsim şartlarından etkilenmeden ferah ve sağlıklı koşullarda vatandaşa hizmet verebilecek. Ayrıca sokak ortasında yaşanan görüntü ve gürültü kirliliğinin de önüne geçilmiş olacak.

Konu ile ilgili Serdivan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; çalışmaların planlı ve hızlı bir şekilde sürdürüldüğü belirtilirken, projenin öngörülen süreden önce tamamlanacağı bildirildi.

 

 0  1 Google +0