Haberler

Birbirinden Ünlü İsimler 5 Hafta Boyunca Serdivan Fikir Sanat'ta

Akademik çalışmaların yanı sıra uluslararası etkinliklere de ev sahipliği yapan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin bahar dönemi kayıtları yoğun ilgi gördü.

900 Başvuru

Sanat, Felsefe ve Sosyal Bilimler alanında 19 farklı branşla yeni döneme hazırlanan ve eğitimlerin yüksek lisans düzeyinde verileceği Akademi’ye iki haftadan az bir sürede 900 kişi müracaat etti.

Sosyal ve Akademik Kültürel Çalışmalar ile Sanatsal Çalışmalar programlarına müracaat eden katılımcılar, akademik jüri tarafından gerçekleştirilen mülakatların ardından katılmaya hak kazandıkları programlara yerleştirildi.

İlk Ders İslam Siyaset Düşüncesi Üzerine

Türkiye’nin önde gelen isimlerini 5 hafta boyunca Serdivan’da ağırlayacak olan Anadolu’nun Akademisi’nde bahar döneminin ilk dersi 13 Şubat Pazartesi günü Yrd. Doç. Dr. Özgür Kavak’tan. Kavak, ilk derste, İslam Siyaset Düşüncesi üzerine konuşacak.

Mülakat Sonuçları Açıklandı

Konu ile ilgili Akademi yetkililerinden yapılan açıklamada, kayıtlara gösterilen ilginin, kültür ve sanat adına yapılan çalışmalardan duyulan memnuniyeti de gösterdiği ifade edilirken mülakat sonuçlarının Akademi’nin www.fikirvesanat.org web sayfasından açıklandığı bildirildi.

 

 0  1 Google +0