Haberler

Bahçelievler’de Futbol Yeniden Yeşerecek

Her mahalleye yeni bir park projesi kapsamında özellikle gençlerden büyük beğeni alan sosyal donatı alanlarından biri daha Bahçelievler Mahallesi’nde hayat buluyor.

Serdivan Caddesi üzerinde çalışmaların büyük kısmı tamamlanan sosyal donatı alanında çocuk oyun gurupları ve fitness aletleri de mahalle sakinlerine hizmet verecek.

 İstinat Duvarı Yenilendi

Oyun parkını çevreleyen ve zamana bağlı olarak deforme olan istinat duvarı da Serdivan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri’nce kontrollü şekilde yıkılarak, yerine baskı kalıp beton ile yeni istinat duvarı yapıldı.

Mahalle Aralarında Değil Çim Sahalarda Futbol

Bahçelievler’de çocuk parkının hemen yanındaki 300 m2’lik alanın da çim futbol sahası olarak değerlendirildiğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Kentleşmenin beraberinde mahalle aralarına sıkışan ve kaybolmaya yüz tutan futbol kültürünü çim sahalara taşıyarak gençlere daha sağlıklı ve güvenli ortamda sosyalleşebileceği mekanlar kazandırıyoruz. Yeni sosyal donatılarla gençlerimiz başta olmak üzere mahalle sakinlerimize hizmet verecek olan parkımız hayırlı olsun” dedi.

 

 0  1 Google +0