Haberler

Anadolu’nun Akademisi’nde Yeni Dönem Başlıyor

Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nde 6. Dönem için kayıtlar başladı. Akademi, her dönem olduğu gibi bu bahar döneminde de Türkiye’nin önde gelen akademisyenlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Sanattan Felsefeye, Edebiyattan Sosyolojiye, Müzikten Tarihe kadar birçok alanda akademik çalışmalara imza atan, uluslararası konferanslara ev sahipliği yapan Serdivan Fikir Sanat Akademisi, bahar döneminde de zengin ders içeriği ve eğitimci kadrosuyla katılımcıları ile buluşuyor.

En İyiler Bu Dönem De Yine Serdivan’da

Konu ile ilgili Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada; Sosyal ve Akademik Kültürel Çalışmalar programının yanı sıra Müzik Akademisi, Edebi Çalışmalar, Sinema Sanatları, Yaratıcı Tasarım ve Geleneksel Sanatlar gibi farklı programların olacağı Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde daha önceki dönemlerde olduğu gibi yine Türkiye’nin alanında en yetkin akademisyenlerinin konuk edileceği belirtildi.

Anadolu’nun Akademisi’nde yeni dönem kadrosu şu isimlerden oluşuyor.

Kültürel Çalışmalar Programı: Tahsin Görgün, Fatih Şeker, Süleyman Seyfi Öğün, Ömür Ceylan, Nejdet Ertuğ ve Mehmet Murat Şahin

Sinema Sanatları Programı: Ali Gemuhluoğlu ve Aybars Bora Kahyaoğlu

Geçtiğimiz Güz dönemi faaliyete geçen Müzik Akademisi Programında ise Türk Müziği’nin usta isimleri Mustafa Doğan Dikmen, Ferdi Koç, Hacı Bekir Kurşunet ve Abdullah Uysal

Edebi Çalışmalar: Ömür Ceylan ve Ercan Yılmaz

Yaratıcı Tasarım: Emel Yurtkulu Yılmaz ve Murat Ertürk

Geleneksel Sanatlar: Songül Ergün ve Orhan Altuğ

Ayrıca bağımsız programlarda Portre Fotoğrafı’nda Nevzat Yıldırım ve Tasavvuf Okumaları’nda Ali Vasfi Kurt bu dönem Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nin kadrosunda yer alıyor.

Ücretsiz 19 farklı programla kapılarını öğrencilerine açan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde derslerin 6 hafta süreceği, 6 haftanın sonunda bahar döneminin Kültürel Çalışmalar Programı öğrencilerinin sosyal bilimler alanında yapacakları sunumlar ile sona ereceği belirtildi.

Başvurular İçin Son Gün 27 Mart

Akademi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Bahar Dönemi’ne kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin başvurularını Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nin www.fikirvesanat.org internet adresinden 27 Mart 2016 Pazar gününe kadar yapabilecekleri bildirildi.

 0  1 Google +0