Haberler

Anadolu’nun Akademisi Güz Dönemi’ne Dolu Dolu Başladı

Güz Dönemi’nin ilk dersleri Tarih, Medeniyet ve Felsefe, Ebru Sanatı, Dini Musiki Meşki ve İslam Klasiklerinden Şifa-i Şerif oldu.

Felsefeye Dair Her Şey

31 Ekim Pazartesi günü yeni dönem çalışmalarına başlayan Fikir ve Sanat Akademisi’nde ilk ders Prof. Dr. Rahmi Karakuş ile gerçekleşti.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği Tarih, Medeniyet ve Felsefe dersinde; felsefenin tüm yönleri tarih ve medeniyet çerçevesinde ele alındı.

Ebru Hayat Buldu

Geleneksel Türk El Sanatlarından Ebru, Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde aynı gün hayat buldu

Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğr. Gör. Songül Ergün’ün verdiği ilk derste önce ebru ile ilgili teorik eğitim alan öğrenciler, sonrasında yeteneklerini konuşturarak ilk atölye çalışmalarını ortaya koydular.

İslam Klasikleri’nden Şifa-i Şerif

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Suat Cebeci ile gerçekleştirilen İslam Klasiklerinden Şifa-i Şerif dersinde ise, fakih ve muhaddis Kadı Iyaz’ın Şifa-i Şerif adlı eserinin takibi yapıldı.

Ahmet Şahin İle Dini Musiki Meşki

İlk kez gerçekleştiren bir diğer ders Dini Musiki Meşki’nde, duayen isim Ahmet Şahin’e birçok katılımcı eşlik etti. Dini musikinin mahiyetinden, içerdiği formlara kadar tüm noktalara değinilerek gerçekleşen derste, Türk musikisinin önemli eserlerinden de örneklere yer verildi. 

 0  1 Google +0