Haberler

Anadolu’nun Akademisi Güz Dönemine Başlıyor

Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nde Güz Dönemi için kayıtlar başladı.

Sanattan felsefeye, edebiyattan sosyolojiye, müzikten tarihe, sinemadan siyasete kadar birçok alanda akademik çalışmalara imza atarak, uluslararası konferanslara ev sahipliği yapan Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi, güz döneminde de zengin ders içeriği ve uzman akademisyen kadrosuyla katılımcıları buluşturuyor.

İlk Ders Teoman Duralı’dan

Akademi’nin yeni dönem açılışı Türkiye’nin önde gelen felsefecilerinden Prof. Dr. Teoman Duralı ile 31 Ekim Pazartesi günü saat 19.30’da gerçekleştirilecek.

Anadolu’nun Akademisi’nde yeni dönem kadrosu şu isimlerden oluşuyor:

Kültürel Çalışmalar Programı: Rahmi Karakuş, Nurullah Ardıç, Mehmet Genç, Süleyman Seyfi Öğün ve Ömür Ceylan.

Sinema Sanatları Programı: Ali Gemuhluoğlu ve Aybars Bora Kahyaoğlu

Müzik Akademisi Programı: Ahmet Şahin ve Mustafa Doğan Dikmen 

Edebi Çalışmalar: Ömür Ceylan ve Suat Cebeci

Geleneksel Sanatlar: Songül Ergün ve Orhan Altuğ

Ayrıca bağımsız programlarda Görsel Kültür ve Fotoğraf’ta  Nevzat Yıldırım,

Tasavvuf Okumaları’nda Ali Vasfi Kurt, Yeni Medya’da Ekmel Geçer, Psikoloji’nin Temel Meseleleri’nde Mehmet Kaya ve İsagoci Dersleri’nde Servet Kızılay bu dönem Serdivan Fikir Sanat Akademisi’nin kadrosunda yer alıyor.

Dönem Sonunda Sunum Yapılacak

Konu ile ilgili Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada ücretsiz olarak 17 farklı programla başlayacak olan güz döneminin 6 hafta süreceği belirtilirken, 6 haftanın sonunda Kültürel Çalışmalar Programı öğrencilerinin Sosyal Bilimler alanında sunum yapacağı bildirildi.

Başvurular İçin Son Gün 30 Ekim

Açıklamada ayrıca, güz dönemine kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin başvurularını Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin www.fikirvesanat.org internet adresinden 30 Ekim 2016 Pazar gününe kadar yapmaları gerektiği belirtildi.

 0  1 Google +0