Haberler

Altı Aylık El Emekleri Serdivan AVM’de Görücüye Çıktı

Serdivan Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği SERMEK’te (Serdivan Meslek Edindirme Kursları) eğitim gören 40 kursiyer altı aylık eğitimleri süresince yaptıkları eserleri Serdivan AVM’ de meraklılarının beğenisine sundu.

Sergideki heyecana Sakarya Valisi Hüseyin Ayni Coş, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ve Serdivan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayri Erdem de ortak oldu.

Açılış öncesi halk oyunları ekibinin gösterilerini izleyen Vali Coş ve Başkan Alemdar daha sonra geleneksel el nakışları kursunda eğitim gören bayan kursiyerlerin yaptıkları eserleri tek tek inceledi.

El nakışları kursu ile ilgili memnuniyetlerini dile getiren katılımcılar, edindikleri tecrübe ve birikimin özellikle nakış sektöründe yer alabilme adına kendileri için son derece önemli olduğunu belirttiler.

Bu Çalışmaların Değeri Parayla Ölçülemez

Kursların kişisel gelişiminin yanı sıra ekonomiye de önemli katkı sağladığını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar emek ve zaman harcanan, göz nuru dökülen tüm çalışmaların manevi hazzının parayla ölçülemeyeceğini belirterek sergide emeği geçen herkese teşekkür etti.

 0  1 Google +0