Haberler

Alemdar; “Peygamberimizin (a.s.m) doğumu insanlığın da tekrardan doğumudur”

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle yayınladığı mesajında birlik ve beraberlik temennisinde bulundu.

Alemdar, Kutlu Doğum Haftası’nın tüm dünyada birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını dileyerek, yaşanan tüm sıkıntıları aşmanın tek koşulunun; karşılıksız sevmekten ve birlik olmaktan geçtiğini söyledi.

Başkan Yusuf Alemdar, mesajında şu ifadelere yer verdi; “İnsanları güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan, mükemmel ahlakın her yönüyle onda tecessüm ettiği yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed'in (a.s.m) doğumu insanlığın da tekrardan doğumudur. Alemlere rahmet olarak gönderilmiş, yaşantısıyla insanlığa örnek olan, daima kardeşliğe, hoşgörülü olmaya, iyiliğe, dayanışmaya teşvik eden Peygamberimiz (a.s.m), çağlar ötesi ve değerler üstü mesajlarıyla bize rehber olmaya devam ediyor. Sadece Müslümanlar için değil, tüm insanlık için de örnek olan efendimizi (a.s.m) daha iyi tanıyıp, anladıkça; aktardığı mesajların da günümüzde daha güçlü şekilde karşılık bulacağına inanıyorum”

Alemdar tüm dünyaya huzur ikliminin hakim olmasını dilediği mesajında; "Bu yıl 'Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet: Gelin Birlik Olalım' teması ile idrak ettiğimiz Kutlu Doğum Haftası'nın ülkemizde, hassaten İslam coğrafyasında ve tüm dünyada birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyorum" dedi.

 

 0  1 Google +0