Haberler

Akademi Ramazan Okulu'na Hazır

İlköğretim seviyesindeki 6-13 yaş arası çocuklar için hazırlanan Ramazan Okulu’na kayıtlar 13-15 Haziran tarihleri arasında yapılacak.

 

6 haftalık programda çocuklar dini eğitimden, sanatsal etkinliklere, kitap okuma saatlerinden, zeka geliştirici oyunlara kadar birbirinden farklı programlarda ders görecek.

 

Kayıtlar Kontenjanla Sınırlı, Başvuru İçin Nüfus Cüzdanı ve Fotoğraf Yeterli

 

Konu ile ilgili Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nden yapılan açıklamada; kayıtların kontenjanla sınırlı olduğu hatırlatılarak, bu sebeple velilerin kayıt işlemlerini son güne bırakmamaları istenirken, çocuklarını Ramazan Okulu’na kaydettirmek isteyen velilerin, öğrenciye ait nüfus cüzdanı ve bir adet vesikalık fotoğrafı ile birlikte Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’ne şahsen başvurmalarının yeterli olduğu bildirildi.

 

 

Muhabbet Merkezli Eğitim Metodu ile Ramazan’ın Ruhu ve İslam Kültürü Anlatılacak

 

Eğitim dönemine 20 Haziran’da başlayacak olan Serdivan Ramazan Okulu'nda, derslerin yanı sıra çeşitli gezi programlarının da yer alacağını hatırlatan Akademi yetkilileri, amacın öğrencilere sadece Kuran okumayı öğretmek olmadığı, aynı zamanda çocuklara İslam kültürünün de muhabbet merkezli eğitim metodu ile aktarılmasının amaçlandığı belirtildi. 

 

Vatandaşların, konu ile ilgili (0264) 211 20 54 numaralı telefon numarasından detaylı bilgi alabileceği bildirildi.

 

 0  1 Google +0