Haberler

15 Temmuz İçin 16 Ölümsüz Eser

Serdivan Belediyesi’nin ilçe genelindeki öğrencilere yönelik düzenlediği “Benim Gözümde 15 Temmuz” temalı resim yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin ev sahipliği yaptığı ödül törenine Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın yanı sıra AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere, okul müdürleri, yarışma jürisi, öğrenciler ile veliler katıldı.

Elde Ettiğimiz Kazanımları Yok Etme Hareketiydi

Benim Gözümde 15 Temmuz temalı resim yarışması ile hain darbe kalkışmasının yarınlara ulaştırılması noktasında önemli bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “15 Temmuz’u sadece darbe kelimesiyle geçiştirirsek hata yaparız. Çünkü o gece; bu ülkenin bugüne kadar elde ettiği kazanımları; milli ruhu, kardeşliği, dayanışmayı, kalkınmayı ve gelişmeyi yok etme hareketiydi.” dedi.

Şehitleri Düşündüm

Yarışmada dereceye giren öğrenciler konuşmaların ardından ödüllerini Başkan Alemdar ve protokol üyelerinin elinden aldı.

Ödül törenin ardından programa katılan misafirlerle birlikte sergiyi gezen ve resimleri tek tek inceleyen Alemdar, eser sahibi öğrencilerden çalışmaları hakkında bilgi aldı. İlçe birincisi Emirhan Çalışır’a eserini yaparken hissettiği duygunun ne olduğunu soran Alemdar’a Çalışır; “Resmi çizerken canı pahasına vatanı için şehit olan kahramanlarımızı düşündüm ve ortaya böyle bir eser çıktı.” dedi.

 

 0  1 Google +0