Haberler

1 Milyon Kitaplı Kütüphane İçin Meclis Onay Verdi

Serdivan Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısını Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın başkanlığında gerçekleştirdi.

Serdivan Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündemde yer alan toplam 13 madde görüşülerek karara bağlandı.

Orası Bu Ülkenin Vizyonunu Ortaya Koyacak

Gündem maddeleri arasında yer alan Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Serdivan’a yapacağı 1 milyon kitap kapasiteli kütüphane için yer tahsisi de, oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddesi hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Alemdar;

60 bin öğrencinin yaşadığı bir ilçede 1 milyon kitaplı bir kütüphanenin olması, bu ülkeye yapılabilecek en büyük iyiliktir. Orası bu ülkeyi 20 yıl sonra yönetecek olanların vizyonunu ortaya koyacak. Proje sadece bina vasfında değil sosyal donatı alanlarıyla birlikte düşünülüyor.

Üniversitemizde okuyan öğrencilerimiz yarın belediye başkanı, milletvekili, hukukçu, mühendis olacak. Bu çocuklara bilgiye daha kolay ulaşabilecekleri bir ortamı sağlayabilmek için, böyle bir kütüphaneye ilimizin ihtiyacı vardı. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğiyle bu projeyi önce ilimize daha sonra ilçemize kazandırdık. Serdivan’a hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Öğrenciler De Katıldı

Belediye meclis toplantısını okul dersleri kapsamında Sakarya Üniversitesi öğrencileri de takip etti.

 

 0  1 Google +0